موسیقی آرامش‌بخش برگ‌های پاییزی (Autumn Leaves)
اثری از موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و پیانیست شهیر ایتالیایی ؛ جیاووانی مارادی (Giovanni Marradi)
ویدئویی زیبا از ؛ LONA
**

جیووانی مارادی موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و پیانیست شهیر ایتالیایی در سال 1952 در این کشور به دنیا آمد. پدر ایشان آلفردو مارادی، ترامپت‌نوار برجسته و پدر بزرگ او ژیوانی مارادی شاعر بزرگ و از آهنگ‌سازان به‌نام زمانه خود بود.

جیووانی مارادی از سن پنج سالگی، نواختن پیانو رو آغاز کرد و در سن هشت سالگی برای تحصیلات آکادمیک به هنرستان هنرهای زیبای مسکو فرستاده شد تا نزد مایکل چِسکینف (Michael Cheskinoff) آهنگ‌ساز شهیر روس، تکنیک‌ها و ترکیبات آهنگ‌سازی را فرا گیرد.

مارادی در سنین جوانی توانست برنامه‌های متعددی را در سراسر اروپا و خاورمیانه اجرا کند. ولی با همه این موفقیت‌ها رؤیای مارادی این بود که بتواند نبوغ موسیقیایی خود را در ایالات متحده تکمیل کند. لذا عازم این کشور شد و پس از ورود به کالیفرنیا به عنوان یک مهاجر ایتالیایی، کنسرت‌هایی کوچک را در جنوب کالیفرنیا برگزار کرد. بعد از مدتی که شهرت او گسترش یافت، دعوت شد تا در قصر سزار به اجرای برنامه بپردازد.

پس از چندین سال اجرای برنامه در قصر سزار، فرانک سیناترا که یکی از برجسته‌ترین آهنگ‌سازان و خوانندگان ایالات متحده در زمان خود بود، نبوغ مارادی جوان را کشف و از او دعوت به همکاری کرد. این همکاری، سرآغاز دنیای جدیدی از تبلور آهنگ‌سازی مارادی بود و باعث شد که مارادی به بالاترین قله‌های موفقیت و شهرت برسد. رابطه کاری و استاد-شاگردی این دو بعد از سال‌ها همکاری مشترک تبدیل به یک دوستی عمیق شد و تا آخر عمر سیناترا ادامه داشت.

جیووانی مارادی یکی از بزرگترین و موفق‌ترین پیانیست‌های اکسپرسیونیست دنیا لقب گرفته و قطعات و آلبوم‌های متعددی را در این زمینه خلق و منتشر کرده است. ایشان تاکنون 140 عنوان سی‌دی منتشر کرده که بیش از 6 میلیون نسخه فروش داشته است. کسب جوایز متعدد و معتبر بین‌المللی تنها بخشی از ثمره و دستاوردهای اوست.

موسیقی‌ها و قطعات آرام‌بخش و تسکین دهنده با پس‌زمینه‌های احساسی، از بی‌نظیرترین ویژگی‌های آثار ایشان است.

**
لینک‌های زیر را ببینید ؛
Giovanni Marradi Official
Giovanni Marradi on Wikipedia
Giovanni Marradi on YouTube
Giovanni Marradi on AllMusic
A Unique Evening with Giovanni Marradi at Hughes Marino
فرانک سیناترا – ویکی‌پدیا
اجرای آهنگ My Way از فرانک سیناترا

=====