♥ گزیده موسیقی‌هایی آرامش‌بخش از آلبوم جنگل عَدَن (La Forêt d’Eden)
اثری از آهنگ‌ساز و پیانیست شهیر فرانسوی ؛ میشل په‌په (Michel Pépé)
ویدئویی زیبا از ؛ Andrea Petcu
**

میشل په‌په، آهنگ‌ساز و پیانیست شهیر فرانسوی-ایتالیایی در سال 1962 در شهر پاریس به دنیا آمد. از 7 سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهی توانست گیتارنوازی و نوشتن نت‌های موسیقی را نیز فرا گیرد.

از همان سنین جوانی، همواره علاقه داشت که فرصت‌ها و زمینه‌های بدیع و منحصربه‌فرد موجود در موسیقی‌هایی که باعث آرامش و حال خوب انسان‌ها می‌شود را کشف و ابداع کند. لذا به صورت خودآموز، تلاش‌ها و مطالعات بسیاری برای کشف و گسترش این زمینه‌ها مصروف کرد.

کوشش‌ها و مداومت‌های او باعث شد علاقه زائدالوصفی به خواص درمان‌گری موسیقی پیدا کند و سرانجام در سال 1990 تصمیم بگیرد که دنیای آهنگ‌سازی خود را در این مسیر زیبا ادامه دهد. لذا در همان سال تصمیم گرفت تا آلبوم‌هایی بسازد که در این آلبوم‌ها جهان‌های متنوع آوایی، هارمونی‌های کلاسیک و سمفونیک، سازها و ادوات متنوع موسیقی که متعلق به فرهنگ‌های مختلف هستند و سوناریته‌های آینده‌نگر و بلورین، با هم ترکیب شده باشند. تلاش او به ثمر نشست و در سال 1991 اولین آلبوم خود را با نام تعالی ساخت و منتشر کرد که بر مبنای مفاهیم یوگا ایجاد شده بود.

آهنگ‌ها و موسیقی‌های میشل په‌په برای تمدد اعصاب، یوگا، سوفرولوژی، ماساژ، آرامش‌درمانی و تمام زمینه‌هایی که منجر به خوب شدن حال انسان می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی نیز برای برنامه‌هایی که با موضوعات طبیعت، محیط‌زیست و یا زندگی حیوانات می‌سازند از آهنگ‌ها و موسیقی‌های او استفاده می‌کنند. میشل په‌په علاوه بر فعالیت‌های موسیقیای خود، در بسیاری از پروژه‌های زیست‌محیطی و بشردوستانه نیز فعالیت دارد و به عنوان یک فعال محیط‌زیست شناخته می‌شود.

در سال‌های اخیر از ایشان به عنوان یکی از برجسته‌ترین آهنگ‌سازانی یاد می‌شود که تلاش دارد با موسیقی‌های خود، احساسی آرامش‌بخش را به انسان‌ها هدیه دهد و حال آنها را خوب کند.

لینک‌های زیر را ببینید ؛
Michel Pépé Official
Michel Pépé on YouTube
Michel Pépé on SoundCloud
Michel Pépé on Spotify
Michel Pépé on Google Play
کتاب سوفرولوژی
فراروانشناسی در شاخه سوفرولوژی

=====